Parazit çayı Ürün Görseli

Parazitler ve Vücudumuz Üzerindeki Etkileri

Parazit kelimesi “bir başkasının masasında yemek yiyen” anlamına gelen “parásītos” Yunan dilinden gelmektedir. Parazitler tükettiğimiz gıdalardan yaşar, bize pislikler bırakır. Nüfusun% 85-90’ı sağlıklı ya da hasta olan kişilerin parazitleri varsa, herhangi bir hastalığın nedeni olarak parazitler olduğundan şüpheleniliyor!

Parazitler nedir?

Bir parazit konukçudan yaşayan bir organizmadır, bu siz veya ben olabilir! Parazit , vücudumuzun içinde yaşar , enerjimizi, hücrelerimizi veya yediğimiz yiyecekleri besler. Şimdi kendinize şu soruyu soruyorsunuzdur: “Bir parazit bedenimde nasıl yaşıyor olabilir ve orada olduğunu bilmiyorum bile?”

Parazitler hayatta kalma ve çoğalma yetenekleri ve keşfedilmemiş kalmaları için ilerlemiştir, hayatlarını hiçbir organın istilasına karşı bağışık olmadığı için oldukça karmaşık hale getirirler. Bir parazit çoğu bilinen organizma gibi yiyor, üretiyor ve salgılıyor.

Parazitler türüne göre farklı şeyler yiyor. Bazı parazitler, yediğimiz gıdalardan yaşar ve çoğunlukla sindirim sisteminde bulunurlar. Diğer parazitler kelimenin tam anlamıyla kendilerini herhangi bir yere bağlarlar ve besinler hücrelerimizden emilir . Daha da kötüsü, bizden önce besin maddelerini yiyorlar, en iyisini yapıyorlar ve bizim organlarımıza ve cildin beslenme için açlık çekmesine neden olan artıkları bırakıyorlar.

Parazitlerin başlıca iki kategorisi vardır :

Öncelikle solucanlar olan büyük parazitler ve
Esas olarak mikroskopik boyutta olan ve protozoa ve amip bezleri içeren küçük parazitler.

Boyutlarına rağmen küçük parazitler tehlikeli olabilir , kemiklerimizin ve eklemlerin kalsiyum balonlarını ve sinirlerin protein kaplamalarını yiyebilirler. Küçük parazitler neredeyse tüm vücut kısımlarına kan dolaşımıyla dolaşan bakteriler gibi işlev görürler. Onlar yumurtlamadan çoğaltmak ve davranmaya daha bir enfeksiyon gibi vücutta.

Büyük parazitler genellikle çıplak gözle görülebilir ve sindirim sisteminde kalma eğilimi gösterirler . Büyük parazitler bağırsağın içine yumurta bırakarak çoğalırlar. Yumurtalar yumurtadan çıktıktan sonra, yavru yiyeceği yemekteyiz ve yetişkinler haline gelip işlemi tekrar ediyoruz. Dişi solucanlar türüne bağlı olarak günde 200.000 yumurta bırakabilirler.

Tüm organizmalar bir şeyler salgılar, yiyecekleri çekmek için yağlayıcılar, atık maddeler, koruyucu sıvılar ya da salgılar olsun. Bu salgı ev sahibi organizma için toksik olabilir . Parazitlerden vücudumuza salgılanan salgı maddeleri, vücudumuzun üstesinden gelmek zorunda olduğu zehir ve toksindir. Toksinler bağışıklık sistemimizi zayıflatmakta , bedenlerimizi her türlü enfeksiyona daha duyarlı hale getirmektedir .

Vücudumuzun dört temizleme sistemi, yani akciğerler, böbrekler, cilt ve bağırsak vücutta aşırı toksinler tarafından aşırı itilirse “toksik aşırı yük” meydana gelir. Eğer alkol içen, sigara içen, önemsiz yiyecekler yiyen ve kirli hava soluyan insanlardan biri olursanız, parazit toksinleri zehirli bir vücuda ihtiyacı olan son şeydir.

Dahası, parazitler vücutta 10, 20 veya 30 yıl kalabilir!

Parazitleri nasıl bulacağız?

Herkes potansiyel olarak parazitlere ev sahipliği yapabilir .

Enfekte edilebilecek temelde dört yol vardır :

Yemeklerimiz ve suyumuz sayesinde
Sivrisinek, pire ve kara sineği gibi bir aktarma aracı vasıtasıyla
Cinsel ilişki yoluyla
Burun ve cilt yoluyla
Esas olarak, bedenlerimizi kimyasal maddeler, ilaçlar ve işlenmiş gıdalarla zehirliyoruz; bu parazitlerin iç ortamımızı ele geçirmesini sağlayan süreci başlatır.

Dolayısıyla, yanlış seçimler yaptığımızda ve önleyici tedbirler almadığımızda, parazitler kontrol altına alacaktır.

Parazit enfestasyonunun belirlenmesi

1000’den fazla parazit türü insan vücudunda yaşayabilir ancak sadece 50’ye yakın türde testler mevcuttur. Bu, doktorunuzun test etmeye karar vermesi durumunda yalnızca% 20’lik bir doğruluk oranında test edilebilen parazitlerin% 5’ini bulmasını umut edebileceği anlamına gelir.

Ayrıca, parazitin yumurta veya kistlerin düzensiz aralıklarla geçirildiği kendi üreme döngüsü tanıyı zorlaştırdığı için, sorunun doğru bir şekilde teşhis edilmesi zordur.

Ortaya çıkabilecek belirtilerden bazıları şunlardır:
kronik yorgunluk
Sindirim problemleri
gıda duyarlılığı ve çevresel hoşgörüsüzlük
aşırı bakteriyel veya viral enfeksiyonlar
eklem ve kas ağrıları ve inflamasyon
alerjiler
kilo alma veya kaybetme zorluğu
depresyon
Hulda Clark’a göre, “Parazitlerden kurtulmak, her birinde yalnızca bir veya iki paraziti öldürecek klinik ilaçları kullanarak kesinlikle imkansız olacaktı. Bu tür ilaçlar da oldukça hastalanma eğilimindedir. “Bir düzine parazitini öldürmek için on tane ilaç almak düşünün!

Rife teknolojisi , parazitleri canlandırmak ve sağlığı iyileştirmek için invaziv olmayan ve güvenli bir yoldur.

Parazitik enfeksiyon riskini azaltmak için ne yapabilirsiniz?

Sağlıklı bir bağışıklık sistemi parazitlere ve hastalığa karşı en iyi savunmadır. Almanız gereken bazı temel önlemler şunlardır:

Pratik iyi bir kişisel hijyen . Ellerinizi dinlenme odasına gittikten veya ev hayvanlarını kullandıktan sonra yıkadığınızdan emin olun.
Çiğ meyveleri ve sebzeleri daima yıkayın veya soyun
Et ve balık iyice pişirin ve geceleri dışarıda yiyecek bırakmayın
Saf İçecek suyu olan uygun şekilde arıtılmış, ozonla
Kabız kalmasına izin vermeyin , çünkü parazitler büyümek için mükemmel bir ortam sağlar
De-solucan kendiniz, aileniz ve evcil her altı ayda
Yaşam ortamınızı temiz ve tozsuz tutun
Parazitler ciddi bir halk sağlığı tehdidi altındadır çünkü çok az insan onlardan bahseder ve tartışılırken daha az dinlerler. Parazit algısını değiştirin ve sağlığınızı geliştirin!

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )